Δευτέρα 13 Ιουνίου 2011

Δόξα Μεγαλόπολης. Απονομή κυπέλλου, χωρίς την Ε.Π.Σ.Α.

Ένα όμορφο απόγευμα ήταν το προχθεσινό για τον σύλλογο της Δόξας Μεγαλόπολης. Η φιέστα της ανόδου για την κατάκτηση της πρώτης θέσης , είχε επιτυχία και  όσοι βρέθηκαν στο στάδιο της Μεγαλόπολης έφυγαν  ικανοποιημένοι.
Η γιορτή ξεκίνησε με το φιλικό που έδωσαν η ομάδα του κατάκτησε ο κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδας το 2007, ενισχυμένη με παίκτες της σημερινής ομάδας,  με τους πρωταθλητές  της  δεύτερης  κατηγορίας.  Προπονητής ήταν ο Θωμάς Κουρκούνας, καθόταν στον πάγκο το 2007.
Στο ημίχρονο δόθηκαν τα μετάλλια και το κύπελλο στους πρωταθλητές , καθώς και αναμνηστικά στους «παλαίμαχους» κυπελλούχους.
Επίσης ο σύλλογος δεν ξέχασε και τους παλαιούς πρόεδρους της ομάδας , Τάσο Καλογερόπουλο, Ιωάννη Κουρμπέτη, που έφυγαν από την ζωή δίνοντας στους ανθρώπους τους, τιμητικές πλακέτες.
Τιμήθηκαν με πλακέτες και ο νυν Δήμαρχος Τάκης Μπούρας που έχει διατελέσει πρόεδρος, καθώς και η ομάδα που κατέκτησε το κύπελλο με τον προπονητής της, Θωμά Κουρκούνα.
Ακολούθως δόθηκε δείπνο, προς τιμή όλων που συμμετείχαν στην γιορτή του συλλόγου.
Στην εκδήλωση ήταν παρών και ο Δήμαρχος της πόλης κ. Τάκης Μπούρας, που έφυγε νωρίς λόγω υποχρεώσεων.
Παρόντες ήταν και οι κ. κ. Ειρήνη Λύγουρη η αντιδήμαρχος, Τάσος Κάβουρας, Σπύρος Τσιριγώτης και Γιάννης Φουσέκης