Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012

Νίκη του Παγγορτυνιακού στην Σπάρτη

Νίκησε… φιλικά ο Παγγορτυνιακός στην Σπάρτη την τοπική ομάδα με 1-0.  Οι Γορτύνιοι μετά από ένα καλό παιχνίδι, σκόραραν μόνο μια φορά με τον Ζαχαρόπουλο στο 15΄ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ζάβου.

Νίκησαν οι έφηβοι του Αστέρα Τρίπολης

Δεν πήγαν για σουβλάκια οι έφηβοι του Αστέρα στην Λειβαδιά.

Ήττα για τους νέους του Αστέρα με 4-1

Δεν τα κατάφεραν οι νέοι του Αστέρα και έχασαν στην Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ με 4-1.
Το παιχνίδι είναι «μαγική» εικόνα, αφού τα παιδιά του Γιώργου Χερίδη είχαν πολύ καλή απόδοση στο παιχνίδι.
Τα τελευταία λεπτά ήταν η καταστροφή της ομάδας αφού μετά την ισοφάριση, χαλάρωσαν θεωρώντας ότι το παιχνίδι τελείωσε και  δέχθηκαν τρία γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών!
Τα γκολ τα σημείωσαν οι Δεμηρτζόγλου στο 75΄ για τον ΠΑΟΚ, ισοφάρισε ο Κατσαρός και στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία τέρματα με τους Παναγιωτίδη, Γεωργιάδη και Ανδριόπουλο.

ΝΙΚΟΛΙΤΣΑΣ Γ.

Με το «δεξί» ! Αρκαδικός-Ηράκλειο 102-95.

Σημαντική πρόκριση πήρε η νεοσύστατη ομάδα του Σ.Ε.Φ.Α. Με νέο «λουκ» από τον πάγκο μέχρι και παίκτες, κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, νικώντας το Ηράκλειο στην παράταση με 102-95 . (90-90 κ.α.)

Μιχ. Σμυρνιώτης : Στόχος του Αρκαδικού η παραμονή