Αποκλειστήκαμε από μιοα καλή ομάδα. Είμαι ευχαριστημένος από τους παίκτες μου. έβαλα να παίξουν και μικρά παιδιά. Χρόνια πολλά σε όλο τον κόσμο.

ΣΤΕΛΙΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ

Από την μέρα που ανέλαβε ο Αντώνης Μαυρέας, έχει ανακάμψει ο Παναρκαδικός...

Έφυγε με το κεφάλι ψηλά! Παναρκαδικός-Αστέρας Μαγούλας 0-2

Δεν τα κατάφερε ο Παναρκαδικός, γνώρισε την ήττα μετά από 7 αγωνιστικές και αποκλείστηκε από τον θεσμό του κυπέλλου, με σκορ 0-2.

Ένα πέναλτι που αμφισβητείται από πολλούς που έδωσε ο διαιτητής από την Αργολίδα, προηγήθηκε ο Αστέρας Μαγούλας , που το εκτέλεσε ο Μάρης.
Στην συνέχεια οι παίκτες του Αντώνη Μαυρέα κατάφεραν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση και να απειλήσουν αρκετές φορές στο πρώτο ημίχρονο την εστία του Ζούκα. Πιο χαρακτηριστική είναι η φάση του 21’ όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στην μεγάλη περιοχή μπροστά στα πόδια του Σπ. Λαγού, το σουτ του οποίου έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Οκτώ λεπτά αργότερα η ομάδα της Τρίπολης άγγιξε το γκολ όταν ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, αλλά η κεφαλιά του Δήμου έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι της ομάδας της Αττικής.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο πρώτο ημίχρονο στο 35’ όταν το μακρινό σουτ του Κατικαρίδη κατέληξε στην αγκαλιά του Γεωργακόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα πίεζε στο μισό γήπεδο την ομάδα της Μαγούλας, και απειλούσαν κυρίως από στημένες φάσεις, αλλά και με πλαγιοκοπήσεις από τα δύο άκρα της άμυνας των φιλοξενούμενων.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που απείλησαν πρώτοι όταν στο 52’ ο Καραμάνος αφού κέρδισε τις κόντρες από τον χώρο της μεσαίας γραμμής, μπήκε στην μεγάλη περιοχή του Παναρκαδικού σούταρε, αλλά ο Γεωργακόπουλος με εντυπωσιακή απόκρουση έστειλε την μπάλα να καταλήξει κόρνερ. Στο 66’ το σουτ του Λούπα έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης αφού απέφυγε από τα δεξιά δύο προσωπικούς του αντιπάλους, έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

Στο 69’ η γυριστή κεφαλιά του Κοσκολού ανάγκασε τον Ζούκα να απομακρύνει με τα ακροδάχτυλα την μπάλα σε κόρνερ.

Ότι δεν κατάφερε η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα, το πέτυχε στο 73’ ο Μπεχλής που βγήκε σε θέση τετ α τετ και νίκησε τον Γεωργακόπουλο κάνοντας το 0-2, θέτοντας τέρμα στα περαιτέρω όνειρα του Παναρκαδικού για κάτι καλύτερο στο Κύπελλο Ερασιτεχνών.

Στο 78’ το σουτ του Καλογιαννίδη έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 86’ ο Σερέπας από τα δεξιά, αφού προσπέρασε τρεις προσωπικούς του αντιπάλους, σούταρε μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Γεωργακόπουλου.

Διαιτητής ο κ. Νικόλαος Ρατσιάτος με βοηθούς τους κ.κ Χαρίλαο Νενεκούμη και Χριστίνα Γρύπαρη (ΣΔΠ Αργολίδας)

Παρατηρητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Γιώργος Μπιρμπίλης

Παναρκαδικός (κ. Αντώνης Μαυρέας):Γεωργακόπουλος, Τσιόγκας, Μπούτας, Ιωάννου (58’ Τζιαννής), Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Πετρόπουλος, Δήμος, Μακρογιαννάκης (75’ Σορλίγκας), Λαγός Σπ. (84’ Αγγελάκος), Σωπιάδης

Αστέρας Μαγούλας (κ. Στέλιος Βογιατζής):Ζούκας, Καραμανίδης, Λάμπρου (50’ Σερέπας), Μενδρινός, Κουμεντάκος, Μάρης (68’ Κουτσουρής), Κατικαρίδης, Πατσιονίδης, Λούπας, Καραμάνος, Μπεχλής (78’ Κολοβός)

1. Στο γήπεδο βρέθηκαν και παλαιοί παίκτες της Ελπίδας Τρίπολης, που αγωνίζονται σε ομάδες της Αθήνας

2. Ο Δήμαρχος κ. Γιάννης Σμυρνιώτης παρακολούθησε με ενδιαφέρον το παιχνίδι.

3. Ο «Ζάχαβι» παρακολουθούσε το παιχνίδι, παρέα με τον «παπαρέλα».

4. Η μεγάλη αγάπη δεν κρύβεται. Μετά από καιρό ο γιατρός Μπάμπης Μιχαλόπουλος ήταν στις κερκίδες του γηπέδου, παρακολουθώντας με αγωνία την αναμέτρηση.

5. Παρών και ο Νίκος Χατζόπουλος. Ο Τριπολιτσιώτης παίκτης που ήλθε για Πάσχα, ήταν στις εξέδρες για να δει τον «κολλητό» του Άκη Μπακογιαννάκη.

6. Στο τέλος του αγώνα, ο Στέλιος Βογιατζής μιλούσε με τα καλύτερα λόγια για τον Αντώνη Μαυρέα.

7. Με σοβαρό πρόβλημα στην ωμοπλάτη έφυγε ο Γεωργακόπουλος. Αυτό σημαίνει ένα μήνα εκτός γηπέδων. Έτσι ο ταλαντούχος πορτιέρο του Παναρκαδικού, χάνει το υπόλοιπο της σεζόν.