Στην σημερινή προπόνηση που έγινε το απόγευμα, η ομάδα χωρίστηκε σε δύο γκρουπ. Αυτοί που έπαιξαν χθες στο νικηφόρο παιχνίδι με τις Σέρρες και  οι υπόλοιποι που ήταν στον πάγκο ή εκτός αποστολής.
Να υπενθυμίσουμε ότι στο παιχνίδι με την Καβάλα, θα απουσιάσει ο Μπαστία με τον Ουριμπάρι.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΚΟΡΥΘΙΟΥ 27 ΦΕΒ 2011

ΕΛΠΙΔΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΚΟΡΥΘΙΟ 0-0

ΕΛΠΙΔΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΚΟΡΥΘΙΟ

Παρότι η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν καλύτερη, δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Και στα δύο ημίχρονα το Κορύθιο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφτασε στην επίτευξη του τέρματος ποιο κοντά από τη γηπεδούχο ομάδα.

Η Ελπίδα είχε πάλι ελλείψεις βασικών παικτών και είχε την ατυχία να κάνει δύο αλλαγές λόγω τραυματισμών.

Διαιτητής ο κ. Χ. Βεργέτης με βοηθούς τους κ. κ. Παπαθανασίου και Δούρο, στάθηκαν πολύ καλά.

ΕΛΠΙΔΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ): Ζερβογιάννης, Παλιογιάννης, Χρήστου, Π. Παπαχρόνης, Χριστόπουλος, Δημητρέλης, Πανταζόπουλος, Θ. Παπαχρόνης, Τσιάβος, Τσίρης, Κορίτας. Έπαιξαν και οι Σιέττος, Σωτηριάδης

ΚΟΡΥΘΙΟ (Κ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ): Τρικάτσουλας, Σταματόπουλος, Όλγκερτ, Βερβαινιώτης, Παναγιωτόπουλος, Παναγιώταρος, Αλέμης, Παπασπηλιού, Ρούμπος, Μοσχόπουλος, Μελούδης.

ΤΟ  ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΟ   ΤΡΙΟ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΦΑΛΑΙΣΙΑΣ-ΤΕΓΕΑΣ

ΦΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ: ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ 4 ΤΕΛΙΚΟΥΣ!

Το παιχνίδι το θέλαμε ποιο πολύ εμείς. Είμαστε καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Χαθήκαμε πολλές ευκαιρίες. Κάναμε το 1-0 μετά την απώλεια ενός πέναλτι από την Τεγέα. Πήγαμε στα αποδυτήρια με αβαντάζ ενός τέρματος. Στην επανάληψη ανοίχθηκαν και βρήκαμε περισσότερους διαδρόμους και πετύχαμε άλλα δύο γκολ.

Με την επιστροφή του Δημήτρη Λυμπερόπουλου και την προσθήκη του Δημητρέλη κάτω από τα γκολπόστ, έχουμε ενισχυθεί αρκετά, γίναμε καλύτεροι σαν ομάδα.

Ακόμα βέβαια δεν έχει τελειώσει τίποτα. Είναι 4 αγώνες φωτιά, που για εμάς είναι όλοι τελικοί.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΗΛΟΣ : ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΝΙΔΙ

Ήταν δίκαιη η επικράτηση της Φαλαισίας, έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι. Εμείς παρουσιαστήκαμε ανέτοιμοι για αυτό το παιχνίδι, αν βάζαμε το πέναλτι πιθανόν να ήταν διαφορετική η τροπή του παιχνιδιού.

Συγχαρητήρια για την Φαλαισία για την νίκη της.

Θέλω να σταθώ και για την διαιτησία του κ. Γκοβέση που ήταν άριστη. Συγχαρητήρια σε αυτό και τους βοηθούς του.