Κυριακή 18 Αυγούστου 2019

Παναρκαδικός: νίκησε στο φιλικό, έχασε τον αρχηγό!

Πρώτη φιλική νίκη πέτυχε ο Παναρκαδικός, με αντίπαλο την ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης με 1-0.
Το μοναδικό τέρμα πέτυχε ο Τρέσα  στο δεύτερο ημίχρονο, μετά από ωραία προσπάθεια του Γιάννη Τσιώλη, που έδειξε ότι και φέτος θα είναι από τα «βασικά χαρτιά» του Θανάση Στάϊκου.
Το μελανό σημείο του αγώνα ήταν ο τραυματισμός του Νίκου Λυμπερόπουλου , όταν έπεσε στο έδαφος σφαδάζοντας  από  πόνους μετά από μαρκάρισμα του Τανουσάϊ.
Ο έμπειρος χαφ και αρχηγός του τριφυλλιού πήγε στο νοσοκομείο και διαπιστώθηκε κάταγμα στην κλείδα!
Οι πράσινοι έδειξαν ότι βρίσκονται σε σωστό  δρόμο , παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο.
Η Κ19 του Αστέρα δεν ικανοποίησε στο συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά έδειξε ότι  γίνεται καλή δουλειά στην ομάδα τους.

Αστέρας Τρίπολης : Έτσι δεν γίνεται δουλειά... !

Έχασε ο Αστέρας Τρίπολης σε φιλικό παιχνίδι στην έδρα του, από την ομάδα του Παναιτωλικού με 2-0.

Χωρίς να παρουσιάσει τίποτα το ενδιαφέρον η ομάδα του Αγρινίου, κατάφερε να πάρει την νίκη στο δεύτερο ημίχρονο με 2-0.