Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

Άνετη η επικράτηση της Νίκης Γαλατσίου επί των Πράσινων Πουλιών με 6-0!

Μεγάλη σε έκταση νίκη πήρε η Νίκη Γαλατσίου, που επιβλήθηκε των Πράσινων Πουλιών με 6-0.

Με πολλές απουσίες κατέβηκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, που προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ στο ένα γκολ και πήγαν στα αποδυτήρια με το  1-0. Το γκολ πέτυχε ο Κατσαρός στο 32΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο  οι αλλαγές του Γιώργου Κουφόπουλου(Θεοδωράκης, Λικάϊ, Κομιώτης)έκαναν την διαφορά και οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα 5 γκολ, χάνοντας πολλές ευκαιρίες να αυξήσουν τα τέρματα. Μια η αστοχία τους και βέβαια η πολύ καλή απόδοση του τερματοφύλακα των Πράσινων Πουλιών Σαπουνή, που «κατέβασε τα ρολά» του σε πολλές περιπτώσεις, δεν επέτρεψαν την αύξηση του σκορ.

Τα υπόλοιπα γκολ πέτυχαν οι : Σερβίτης στο 55΄, Αποστολάκης στο 59΄, Λικάϊ στο 58΄και 63΄και τέλος ο Γιαννέλης στο 89΄.

Νίκη Γαλατσίου (Γιώργος Κουφόπουλος) : Στεργίου, Χριστόπουλος(61΄Καλάκος), Γ. Μπούσουλας, Μανιάς, Σερβίτης, Καρώνης, Τσένογλου(46΄Λικαϊ), Δ. Μπούσουλας, Θεοδωρίδης (46΄Κομιώτης), Κατσαρός ( 46΄Θεοδωράκης), Αποστολάκης(63΄ Γιαννέλης)

Πράσινα Πουλιά (Βαγγέλης Γαζελερίδης) : Σαπουνής, Δεγκεστίνος, Σμυρναίος, Καραμπατέας, Αρσενίδης, Κρητικός, Ζέτος, Πρέκας, Κούρος, Τόρε( Μουράτης), Gieci