Δευτέρα 4 Απριλίου 2011

Ποιος Αστέρας; Τσακώθηκε με το γκολ! Ήττα από τον Άρη με 1-2

Με… μηχανική υποστήριξη κρατιέται ζωντανός στο όνειρο της παραμονής ο Αστέρας Τρίπολης το τελευταίο διάστημα. Αν επιθυμεί να μην μείνει μόνο όνειρο, στο ματς με αντίπαλο τον Άρη, πρέπει να επικρατήσει με κάθε τρόπο αλλιώς του χρόνου θα περιοδεύει στα γήπεδα της Football League. Από την άλλη, για τους «κίτρινους» η σημερινή αναμέτρηση έχει ιδιαίτερη σημασία αφού μόνο με το τρίποντο μπορoύν να διατηρηθούν στο «κόλπο» των πλέι-οφ.

94' - Λήξη του ματς
90' - Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
90' - Πολύ κακή εκτέλεση του πέναλτι από τον Μπαστία και ο Χουάνμα αποκρούει. Στην επαναφορά, κανείς παίκτης του Αστέρα δεν κατάφερε να πάρει την μπάλα.
89' - Κίτρινη κάρτα ο Φατί.
88' - Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Φατί ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Ματούσιακ και ο Κωνσταντινέας έδειξε το σημείο του πέναλτι.
87' - Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Παπάζογλου που δεν κατάφερε να βρει δίχτυα από πλεονεκτική θέση.
85' - Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φρανκού που αποβάλλεται.
78' - Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Στην θέση του Ροζέριο, ο Παπάζογλου.
72' - Αλλαγή και για τον Αστέρα. Στην θέση του Λαδάκη ο Φορτούνης.
71' - Τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Μενδρινός μπήκε στην θέση του Κόκε.
69' - Κίτρινη κάρτα στον Φρανκού.
64' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Πορτίγια εκτέλεσε το φάουλ και ο Λαζαρίδης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντεγκρά.
63' - Πολύ καλή ευκαιρία για να προηγηθεί ξανά. Ο Ματούσιακ βρίσκει πολύ ωραία τον Αρσενίεβιτς που πλασάρει άουτ.
60' - Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Αρσενίεβιτς θα μπει στην θέση του Ουντότζι.
57' - Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πορτίγια αντικαθιστά τον Τσέζαρεκ.
56' - Κίτρινη κάρτα στον Βανγκέλι
56' - Κίτρινη κάρτα στον Ροζέριο.
53' - Σουτ του Ροζέριο, ο Χουάνμα αποκρούει.
46' - Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
45'+2 - Λήξη του πρώτου μέρους.
45' - Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.
45' - Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
44' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Εκτελεί ο Κόκε, ο Ντεγκρά έπεσε στην σωστή γωνία αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει την δυνατή εκτέλεση του Κόκε.
42' - Κίτρινες κάρτες στους Μπαρτολίνι και Ντεγκρά.
42' - Πέναλτι για τον Άρη. Ο Τσέζαρεκ πάσαρε στον Κόκε μέσα στην περιοχή και εκεί ο Μπαρτολίνι ανατρέπει τον Ισπανό επιθετικό.
39' - Κόκκινη κάρτα στον Καστίγιο, όταν ο Μεξικανός πάτησε τον Μπαστία.

38' - Αλλαγή για τον Άρη. Στην θέση του Σακάτα ο Καζναφέρης.
35' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Εκτέλεση φάουλ από τον Ουριμπάρι, ο Ορόθκο πηδάει ψηλότερα από όλους και παίρνει την κεφαλιά κάνοντας το 1-0 για τους Αρκάδες, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους φίλους της ομάδας.
31' - Γκολ που ακυρώθηκε για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτελέστηκε φάουλ από δεξιά με τον Ουριμπάρι, ο Μπαρτολίνι πιάνει την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο διαιτήτης κ. Κωνσταντινέας έδειξε επιθετικό φάουλ σε μία αμφισβητούμενη φάση.
28' - Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Φρανκού να βγάζει από δεξιά την σέντρα ο Ροζέριο παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Ρονάλντο Γκιάρο έσωσε πάνω στην γραμμή.
24' - Κίτρινη κάρτα στον Ουριμπάρι.
24' - Δυνατό ματς με πολύ πάθος αλλά χωρίς την κλασσική ευκαιρία για γκολ.
18' - Ακόμα μία καλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Ματούσιακ ξανά αλλά ο Χουάνμα αντιλήφθηκε την εξέλιξη της φάσης, έκανε την έξοδο και μάζεψε την μπάλα.
14' - To πρώτο σουτ στο ματς έγινε από τον Ματούσιακ με την μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς του Άρη και να καταλήγει κόρνερ.
11' - Με περισσότερο πάθος, η ομάδα του Αστέρα προσπαθεί να βρει χώρους αλλά η άμυνα του Άρη είναι απροσπέλαστη.
7' - Προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους οι παίκτες και των δύο ομάδων με τον Αστέρα Τρίπολης να έχει μέχρι στιγμής το πάνω χέρι στον αγώνα.
1' - Έναρξη της αναμέτρησης.

Αστέρας Τρίπολης (Παύλος Δερμιτζάκης): Ντεγκρά, Ρουμπίλ, Ουριμπάρι, Μπαρτολίνι, Ορόθκο, Μπαστία, Λαδάκης (72' Φορτούνης), Φρανκού, Ροζέριο (78' Παπάζογλου), Ουντότζι (60' Αρσενίεβιτς), Ματούσιακ

Στον πάγκο: Αναστασόπουλος, Μαρσέλο, Τσαμπούρης, Πουλίδο

Άρης (Σάκης Τσιώλης): Χουανμά, Βανγκέλι, Μίσελ, Λαζαρίδης, Ρονάλντο, Φατί, Τόχα, Καστίγιο, Σακάτα (38' Καζναφέρης), Κόκε (71' Μενδρινός), Τσέζαρεκ (57' Πορτίγια)

Στον πάγκο: Βελλίδης, Κουλουχέρης, Οριόλ, Ντανίλο

Διαιτητής: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)

Βοηθοί: Πάνου (Αιτωλοακαρνανίας), Αλεξέας (Μεσσηνίας)

Γήπεδο: Αστέρα Τρίπολης

πηγή: nova sport-fm