Δευτέρα 14 Αυγούστου 2017

Μέρος 2ον : Τάσος Δουβίκας !

Αναμφισβήτητα η αδυναμία μου στους νεαρούς ποδοσφαιριστές είναι πραγματικότητα. Πόσο μάλιστα όταν διαπιστώνεις ότι είναι πολύ μεγάλο ταλέντο και έχει εξέλιξη. Εξέλιξη   που την αποδεικνύει από παιχνίδι σε παιχνίδι.

Δώδεκα λεπτά πριν την λήξη του νικηφόρου αγώνα με τον Λεβαδειακό μπήκε στο παιχνίδι και έκανε τρεις φάσεις ο 19χρονος φορ !

Πήρε ένα φάουλ λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, αφού ανετράπη μπαίνοντας μόνος του στην μεγάλη περιοχή . Φάουλ που κατέληξε λίγο άουτ.

Δεύτερη φάση όταν άλλαξε ωραία την μπάλα , αλλά η πάσα που πήρε ήταν δυνατή και δεν την πρόλαβε μπροστά από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού βγαίνοντας τετ-α-τετ.

Και τρίτη και κυριότερη όταν «άλλαξε» την μπάλα και μέσα από την περιοχή σουτάρει , κοντράρει την τελευταία στιγμή σε αμυντικό , πήγε στον Κότσιρα όπου έγινε το 2-0.

Τρεις περιπτώσεις σε λίγα λεπτά , που έγινε αισθητή η παρουσία του στην αντίπαλη άμυνα.

Θετικό σημείο και το κρατάμε, είναι η εμπιστοσύνη που έχει από τον Βεργέτη !

Και το πλέον σημαντικό ! Η ταπεινότητα του νεαρού, που αποφεύγει τα καλάμια !

Ευχόματε όλα τα νέα παιδιά να έχουν την  εξέλιξη που θέλουν και να γίνουν πραγματικότητα τα όνειρα τους !