Κυριακή 10 Απριλίου 2011

Παναθηναϊκός - Αστέρας 1-0. Δεν τα κατάφερε ο Αστέρας!

Παναθηναϊκός - Αστέρας 1-0. Στη Β' Εθνική ο Αστέρας!

1' Έναρξη του αγώνα.

Με τη συμπλήρωση ενός λεπτού ο Παναθηναϊκός φτάνει κοντά στο γκολ. Μετά από λάθος έξοδο του Ντεγκρά, ο Καραγκούνης δεν πιάνει καλά το σουτ και στη συνέχεια ο Χριστοδουλόπουλος αιφνιδιάζεται και δεν μπορεί να τη σπρώξει στα δίχτυα.

Όπως αναμενόταν, ο Παναθηναϊκός έχει τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς να έχει δημιουργήσει τη μεγάλη φάση. Στο12' σουτ από μακριά του Σισέ είναι αδύναμο και άστοχο.

14' Κίτρινη κάρτα στον Ουντόζι.

23' Κοντά στο γκολ οι "πράσινοι". Ο Σισέ εκτέλεσε φάουλ, ακολούθησε ασθεσνής απόκρουση του Ντεγκρά και στη συνέχεια ο Σαριέγκι υπό πίεση έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

26' Νέα ευκαιρία για το "τριφύλλι" αυτήν τη φορά από σουτ του Χριστοδουλόπουλο που περνά πάνω από το δοκάρι.

30' Πολύ μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Αστέρας στην αντεπίθεση. Ο Αράς με προβολή εξ επαφής, αλλά από πλάγια θέση, στέλνει την μπάλα άουτ.

43' Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Μετά από σουτ του Μπαστία, ο Μάτουσιακ έκανε την προβολή από κοντά αλλά ο Τζόρβας έδιωξε με το ένα χέρι. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, υποστηρίζοντας πως η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού των «πρασίνων».

45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

Νευρικό ξεκίνημα από τους παίκτες του Φερέιρα, κάτι που δείχνουν και τα δύο τραγικά σουτ από Λέτο και Χριστοδουλόπουλο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

57' Την ευκαιρία του αγώνα χάνει ο Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος βγαίνει τετ-α-τετ από κάθετη του Λέτο, αλλά νικιέται από τον Ντεγκρά.

59' Σουτ από τον Λέτο, διώχνει δύσκολα ο Ντεγκρά.

61' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Νίνης αντί του Καραγκούνη.

63' Κίτρινη κάρτα για Αράς.

64' Κίτρινη κάρτα ο Ορόθκο.

65' Από τα δύο μέτρα και με τον Ντεγκρά εξουδετερωμένο, ο Ζιλμπέρτο "καταφέρνει" να στείλει την μπάλα άουτ!

67' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κερ αντί του Ουντότζι.

71' Κίτρινη στον Ροζέριο.

75' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Γκοβού αντί Χριστοδουλόπουλου και Κλέιτον αντί Κατσουράνη.

76' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Αρσενίεβιτς αντί του Ροζέριο.

80' Δεύτερη κίτρινη στον Αράς και αποβολή. Με δέκα συνεχίζουν οι φιλοξνούμενοι.

82' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Από κόρνερ του Κλέιτον, ο Πιπίνης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

90' Ο Κλέιτον με εξαιρετική προσπάθεια βγάζει τον Σισέ απέναντι από τον Ντεγκρά αλλά η λόμπα του Γάλλου θα περάσει ελάχιστα άουτ.

90'+3' Μέσα σε ένα λεπτό ο Σισέ γτάνει άλλες δύο φορέ στο γκολ, όμως την πρωτη νικιέται από τον Ντεγκρά και τη δεύτερη η μπάλα φεύγει άουτ.

90'+4' Λήξη του αγώνα.

Διαιτητής: Δημήτρης Θάνος

Α' Βοηθός: Δαμιανός Ευθυμιάδης

Β' Βοηθός: Δημήτρης Γούκος

4ος: Ναθαναήλ Χαραλαμπίδης

Παρατηρηρτής: Ναούμ Μιντιούρης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Ιωαννίδης, Σισέ, Λέτο, Ζιλμπέρτο, Χριστοδουλόπουλος (75' Γκοβού), Βύντρα, Καραγκούνης (61' Νίνης), Κατσουράνης (75' Κλέιτον)

Στον πάγκο: Κοτσόλης, Λουίς Γκαρσία, Μαρίνος, Σιμάο,

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ντεγκρά, Πιπίνης, Ματούσιακ, Ροζέριο (76' Αρσενίεβιτς), Μπαστία, Ρούμπιλ, Αράς, Μπαρτολίνι, Ουντότζι (67' Κερ), Ορόθκο, Λαδάκης