Δευτέρα 21 Αυγούστου 2023

Ήττα προετοιμασίας για τον Ατρόμητο Χαλανδρίου (φωτο-βίντεο με φάσεις και γκολ)

Το πρώτο φιλικό παιχνίδι έδωσε ο Ατρόμητος Χαλανδρίου, με αντίπαλο την Αθηναΐδα Κυψέλης. Παιχνίδι προετοιμασίας απέναντι σε ομάδα, που είναι σε καλύτερη φυσική κατάσταση που θα αγωνίζεται φέτος σε μεγαλύτερη κατηγορία.

Δύο ενδεκάδες κατέβασε ο νεαρός και πολλά υποσχόμενος προπονητής του Ατρόμητου Ηλίας Μπλάνας, δίνοντας την ευκαιρία στους παίκτες του να δείξουν σε ποια φυσική κατάσταση ετοιμότητας είναι.

Συγκεκριμένα στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι: Δημαράς, Αφεντουλίδης, Κατσαρώνης, Αναγνώστου, Παπάζογλου, Σφακάκης, Σταφυλοπάτης, Τουμαζάτος, Αναγνώστου, Χονδρογιάννης, Ταμπάκος

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνιστήκαν οι : Κολαζάς, Μεσούλι, Κρασλωνης, Πατέρας, Κοττάς, Ζαροκώστας, Ζαρογιαννόπουλος, Φιλιππίδης, Ματσιάκος, Βουλανάς, Γιανταμίδης

Από την Αθηναΐδα έπαιξαν όλοι οι παίκτες του ρόστερ της ομάδας, με τον προπονητή Κωνσταντόπουλο να μην «στέκεται» στα φιλικά παιχνίδια στο σκορ, παρά μόνο στα αγωνιστικά αποτελέσματα της δημιουργίας του βασικού κορμού της ομάδας.

Για την ιστορία να σημειώσουμε, ότι ο φιλικός αγώνας έληξε με 3-0 υπέρ της Αθηναΐδας.