Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2012

Σε φιλικό παιχνίδι : Κάψια-Ελπίδα Τρίπολης 2-1 (φωτο και βίντεο)

Πρώτη φιλική νίκη πέτυχε η ομάδα του Κάψια. Νίκησε την Ελπίδα με 2-1.
Η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 στο πρώτο ημίχρονο με πολύ ωραίο γκολ, που σημείωσε ο Π. Παπαχρόνης με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, εκμεταλλευόμενος μπαλιά στο πίσω δοκάρι.

Στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα με αλλαγές κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Παζιούρο, αφού έφυγε μόνος του, μπήκε στην μικρή περιοχή και με σουτ έκανε το 1-1.

Το 2-1 το έκανε ο Γκότσης σε ωραία αντεπίθεση με κοντινό σουτ.

Ο Θοδωρής Μαρκόπουλος χρησιμοποίησε και παίκτες από την παιδική ομάδα, δίνοντάς τους χρόνο συμμετοχής.

Άλλη μια φορά εντυπωσίασε ο βετεράνος γκολκίπερ Χρήστος Καρνέζης, που ήταν εγγύση κάτω από τα γκολποστ.

Κάψια : Καρνέζης, Τσιριμπής, Κλαδούρης, Σουλαντίκας, Σταθόπουλος, Ρουσιώτης, Κώτσελας, Παζιούρος, Κουτσιούμπης, Γκότσης, Καπόγιαννης.
Έπαιξαν και οι Γιαννακόπουλος, Βυτόγιαννης, Μουστόγιαννης.

Ελπίδα Τρίπολης : Φατούρος, Ζιαραγκάλης, Σιέττος, Ρουμελιώτης, Πανόπουλος, Πανταζόπουλος, Θ. Παπαχρόνης, Καραμάνος, Παυλόπουλος, Π. Παπαχρόνης, Σπίγκος.

Έπαιξαν και οι Διαμαντίκος, Κοσκινάς, Παφύλιας, Σινάνης, Σαβένκο, Τρουμπούκης, Νικολόπουλος.