Δευτέρα 23 Μαΐου 2011

Απόλλων Τρίπολης- Νεοχώριο 48-65

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε χθες το απόγευμα στο ΔΑΚ Τρίπολης. Νικητής τελικά αναδείχθηκε η ομάδα του Νεοχωρίου, αφού τα βρήκε… σκούρα στην αρχή του αγώνα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έκανε την διαφορά, τόσο στην απόδοση , όσο και στο σκορ.

Η ομάδα του Απόλλωνα μπήκε δυναμικά και είχε κεφάλι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο. Προηγήθηκε με 14-9. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Νεοχωρίου κατάφερε να κάνει ένα 13-20 και να πάει στο ημίχρονο με ένα καλάθι μπροστά , 27-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο και αφού το τρίτο δεκάλεπτο ήταν στα «ίσα» 13-13, στο τέταρτο «ξέσπασε» η φιλοξενούμενη ομάδα και πήρε μια διαφορά 15 πόντων (8-23) και πήρε πανηγυρικά το ροζ φύλλο αγώνα με 48-65.

Απόλλωνας Τρίπολης (Βελισσάριος Τσαμακλής): Τσαρουχάς, Αλεξόπουλος 7 (1), Μάλιος 9 (1), Μιχαλάκης 3, Λέλες 6, Νασιόπουλος, Αλικάκος 10, Μπουτσικάκης, Αγρότης, Πασπάτης 8, Γεωργακάκης, Μοράκης 5 (1).

ΑΟ Νεοχωρίου (Παναγιώτης Τζαβάρας): Δ. Πετρόπουλος 5 (1), Ανδριανάκος, Ράδης 5, Αποστολόπουλος 6, Καρλής, Μπόγρης, Πετρόπουλος 6, Αγγελόπουλος 18 (2), Κουστένης 19, Σταυρίδης 6 (2).

Ο Φώτης Αλεξόπουλος που διακρίθηκε με την ομάδα του Απόλλωνα Τρίπολης, μίλησε στο τέλος στην κάμερα των "προπονητών της εξέδρας" :