Κυριακή 13 Αυγούστου 2023

Α.Ε. Χαλανδρίου-Αγία Ελεούσα 0-1. Ήττα με θετικά συμπεράσματα (Βίντεο και φωτογραφίες)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα της Α.Ε. Χαλανδρίου σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας με αντίπαλο την Αγία Ελεούσα με 1-0. Για την ιστορία το γκολ που δέχθηκε η ομάδα του Λεωνίδα Σμυρνή, να αναφερθεί  ότι η φάση ξεκίνησε από καταφανέστατη θέση οφ σάϊτ.

Γενικά το παιχνίδι βοήθησε του προπονητές των δύο ομάδων, να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική εικόνα των ομάδων τους.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ικανοποίησε τους φιλάθλους που ήταν στις εξέδρες του γηπέδου.

Στην επανάληψη το θέαμα βελτιώθηκε σημειώθηκε το γκολ, έχασε πέναλτι το Χαλάνδρι με τον Κατσιούλη που απέκρουσε ο  τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων .

Επίσης οι ομάδες είχαν ευκαιρίες αν σημειώσουν τέρματα, αλλά οι πορτιέρε, φύλαξαν με ωραίες επεμβάσεις την εστία τους.

Η ενδεκάδα που ξεκίνησε η Α.Ε. Χαλανδρίου : Δασκαλάκης, Τζέμαρης, Γυφτάκης, Βλάμης, Τριανταφυλλίδης, Ντζαβίδας, Κορωναίος, Μπράχος, Κοντοές, Κατσιούλης, Τζήμας. Έπαιξαν και οι : Καφετζόπουλος, Κουτσιάς, Μπαλάφας, Ζαρουχλάς, Τσιρβούλης, Ρούτζης, Μάρκου, Τουμαράς, Καραγεώργος.

Το παιχνίδι παρακολούθησε ο πρόεδρος της ομάδας κ. Αλέξης Θανασάς και ο αντιπρόεδρος κ. Παναγιώτης Κορωναίος .

Άξιο  σχολιασμού είναι η κίνηση του πρόεδρου του Απόλλωνα Χαλανδρίου, που παραχώρησε το γήπεδο για την διεξαγωγή του αγώνα.

Η διοίκηση της Α.Ε. Χαλανδρίου ευχαρίστησε τον πρόεδρο της γηπεδούχου ομάδας.